X
 07.01.2015 Култура

Истанбул во 19-от век


Би сакале да погледнете каков бил животот во Истанбул, Турција од 1870-те до 1900-те? Шведскиот фотограф Гијом Бергрен престојувал во градот во тој период и ги направил овие мали богатства.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура