X
 14.01.2015 Култура

Епизодите од "Пријатели" замислени во денешно време

Признајте, би сакале да видите како Џои користи „Твитер“.Доколку се прашувавте како би изгледале „Пријатели“ во денешно време, комедијантите ви помагаат да го замислите тоа. „Mashable“ замоли комедијанти да состават кратки сценарија за ликовите и епизодите на „Пријатели“ за тие да одговараат на денешното време. Не грижете се, тие повторно се старите добри „Пријатели“ кои, едноставно, мора да ги сакате.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура