X
 14.01.2015 Технологија

Гејмерите некогаш и денес

Играњето видео игри се променило од почетоците на компјутерите до денес.


Тогаш, групното играње барало многу повеќе претходни подготовки.

А, вака играат денешните гејмери.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија