X
 15.01.2015 Култура

Оскари 2015: Ова се номинациитеChris Pine, Alfonso Cuarón, J.J. Abrams и претседателот на Филмската Академијата, Cheryl Boone Isaacs ги објавија номинациите за овогодинешните оскари.

НОМИНАЦИИТЕ НА ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура