X
 17.01.2015 Технологија

Мобилни телефони кои го менуваа светот

Колку брзо се менуваше светот околу нас лесно може да се види и од промените кои ги претрпеа мобилните телефони и кои самите го менуваа нашето секојдневие.

 

н


Дали можете да се сетите како изгледаше првиот мобилен телефон кој некогаш сте го виделе? Или како изгледал вашиот прв мобилен телефон? Колку бил тежок, дали имал антена, дали бил на преклоп или со лизгање?

Дали тоа беше на оваа листа на мобилни телефони кои ги одбележаа изминативе три децении?

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија