X
 20.01.2015 Технологија

Како најлесно да дознаете нечија лозинка


Изминатиот месец, Џими Кимел излегол на улиците на Холивуд за да ја истражува безбедноста на интернетот помеѓу денешните корисници. Тоа го правел со едноставно прашување непознати луѓе за нивните лозинки.

Дел од луѓето не ги откриле своите лозинки директно, но лесно можело да бидат откриени со прашањата поставувани од страна на Кимел. Сериозно, доколку вашата лозинка е „лозинка“ или комбинација од вашиот роденден и името на миленичето, време е да ја промените!Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија