X
 24.01.2015 Живот

Меѓународна порака од старите до младите

Најдобрите совети се наједноставните. Кој е подобар во делење совети од оние кои оставиле цел живот позади себе?


„Животот е пократок отколку што мислите. Толку повеќе стареете, толку побрзо минува“, вели еден човек.

Фреди Лигард тргнал на пат околу светот, поточно во САД, Бразил, Кина, Норвешка и Јужна Кореја за да ги добие советите на најстарите. Што нè советуваат?Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот