X
 31.01.2015 Култура

Потеклото на секојдневните симболи

Дали некогаш сте се запрашале кое  е потеклото на симболите со кои се среќавате секој ден?

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура