X
 10.02.2015 Технологија

Еволуцијата на графиката на видео игрите

Погледнете како еволуирала графиката на видео игрите низ изминативе 35 години.

 

video

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија