X
 11.02.2015 Живот

Колку добро се познавате себеси?

Се знаете себеси вашиот цел живот, меѓутоа дали навистина се познавате толку добро? Видеото покажува дека тестовите за личноста користат бледи информации за да направат да мислите дека се точни, а всушност можат да го опишат секој вид на личност. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот