X
 15.02.2015 Култура

Најубавите дизајнирани банкноти низ светот

Ви нудиме егзотична колекција на најдобро дизајнираните банкноти низ светот. Колекцијата вклучува долари од островот Кук, српски динар, парагвајските Гуарани итн.

 

банкноти

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура