X
 16.02.2015 Култура

Градови и земји кои ги изговарате погрешно


Чисто колку да знаете, не се изговара ДубАи, ами ДубЕи, не е Мелбурн, туку е Мелб'н, не се вели КАтар, ами КУт'р и не е КолУмбија, туку КолОмбија.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура