X
 28.02.2015 Култура

Тинејџерката која им помогнала на илјадници луѓе со проблеми со видот


Лилијан Правда е извршниот директор на „Vision for and from children“. Организацијата им помага на луѓето кои немаат пристап до медицинска грижа на видот. Таа има само 15 години, а нејзината организација веќе им помогнала на повеќе од 24.000 луѓе.

Инспиративно. Браво!


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура