X
 04.03.2015 Култура

Првата фотографија од Џозеф Гордон Левит како Едвард Сноуден

foto

 

Филмот на Оливер Стоун „Snowden“ се`уште се снима во Германија, меѓутоа на интернет излезе и првата фотографија од овој таен проект.


Фотографијата погоре го прикажува Џозеф Гордон-Левит како прогонетиот поранешен владин програмер кој ги открил валканите работи на NSA.

Фотографијата го прикажува Левит како Сноуден додека бил човек непознат за јавноста. Филмот се снима во Минхен и насекаде низ светот, а се очекува да стигне во кината во декември.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура