X
 11.03.2015 Наука

Дали изумирањето на човечкиот вид ќе биде предизвикано од самиот човек?

Колкава е веројатноста и можноста за глобално изумирање на човекот и дали таа ќе биде предизвикана од надворешни сили или од самиот човек?

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука