X
 14.03.2015 Живот

Основен водич за подобар живот

Доколку мора да се сведе на помалку работи, листата од задолжителни задачи и нешта кои треба да ги правите за да живеете исполнет живот ќе изгледа вака:


1. Спијте повеќе.

2. Пијте повеќе вода.

3. Вежбајте повеќе.

4. Читајте повеќе.

5. Бидете поорганизирани.

6. Чистете почесто.

7. Истражувајте повеќе.

8. Бидете потрпеливи.

9. Заборавете дека правите повеќе од се'.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот