X
 18.03.2015 Живот

Замрзнатата апокалиптична Будимпешта после ледената магла

Во декември 2014 година, цела Будимпешта се најде под мраз; дрвјата започнаа да паѓаат поради притисокот од мразот. Фотографиите ја покажуваат моќта на природата, и тоа колку може да го направи човек беспомошен.

 

1

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот