X
 21.03.2015 Забава

Необични порции кои се служат во ресторани низ светот


Во трката да се биде најдобар и најпримамлив, сопствениците на ресторани ширум светот прават секакви работи за да ја освојат целта. Некои се одлучиле да ја служат храната во необични порции за да примамат повеќе гости. На што се' луѓето јадат храна во рестораните?

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава