X
 26.03.2015 Живот

Трик за подготовка на помфритот од "McDonalds" дома


Кога помислувате на помфрит веројатно пред очи ви излегува оној вкусниот од „Мекдоналдс“. Дури и доколку не е така, знаете дека тоа е најпознатиот помфрит во светот и се јаде од страна на секого, секаде и во секое време. Доколку сте се обидувале да ја откриете тајната за подготовка на овој помфрит дома, денес е вашиот среќен ден!Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот