X
 11.04.2015 Култура

Ретки фотографии од Робин Вилијамс како мимичар

Во 1974 година, фотографот Даниел Сорин фотографирал неколку мимичари додека работеле во Централ Парк. 35 години подоцна, додека ги разгледувал фотографиите, сфатил дека еден од фотографираните мимичари е тогаш непознатиот Робин Вилијамс.

 

1

2

3

4

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура