X
 17.04.2015 Образование

Како поминува бојкотот на учениците во Битола?

Изминативе неколку дена, учениците од поголемиот дел од средните училишта во Битола ја бојкотираат наставата затоа што, како што велат, надлежните се глуви на нивните барања за укинување на екстерното тестирање и враќање на стариот модел на полагање државна матура.

 

средношколци


Наместо редовна настава тие во дворовите на училиштата имаат алтернативни предавања, дискусии, турнири и други забавни активности. Еве како изгледа бојкотот низ фотографии.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование