21.04.2015 Економија

Како полесно до вработување?

СТЕКНЕТЕ ПРАКТИЧНИ ВЕШТИНИ ВО СМЕТКОВОДСТВОТО И КОНТРОЛА НА ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАИ 27.04.2015

Бидете учесник на најпосетуваната обука во Македонија во организација на Центарот за обука: Нова консалтинг и едукација. Досега 2000 задоволни учесници, 20 годишно искуство во едукација на вработени во финансовиот сектор, современо опремени простории, тестови, проекти, прирачници, софтвер.

Стекнатото знаење од обуката претставува основа за успешно работење на слушателите во: финансискиот сектор на компаниите од бизнис сферата, од државните органи или работа во банка.

ПОПУСТ за студенти и невработени.

Учесници на обуката може да бидат сите заинтересирани без разлика на возраста, стручната подготовка и работното искуство, што сака да се стекне со практични вештини во областа на сметководството, даноци, анализи, пресметки, контрола на работењето и логичко расудување. Наставата е водена од докажани тренери, овластени ревизори и извршни директори кои своето 20 годишно искуство несебично го пренесуваат на сите оние кои имаат за цел својата визија да ја реализираат со знаење.

Обуката се одржува два пати неделно од 17:00 до 19:45 часот во просториите на Центарот за обука и едукација Нова консалтинг и едукација

Учеснисите по успешно изработен завршен тест ќе се стекнат со Сертификат за стекнати практични вештини за водење на сметководтсво и контрола на финансиски извештаи.

Програмски модули:

- Концептуална рамка на финансиско известување
- Практично евидентирање на настани по основ на средства, приходи, расходи, обрски и капитал
- Практично водење на залиха на материјали, стоки за натамошна продажба, основни средства
- Класификација на средства и обврски од аспект на рочност (тековни/нетековни)
- Практична примена на Данок на додадена вредност
- Пресметки поврзани со евидентирани настани (амортизација, отпис на ситен инвентар, даноци и придонеси од плата)
- Контрола на финасиски извештаи и нивна усогласеност со законски барања
- Практична примена на законот за Данок на добивка и изготвување на даночен биланс
- Бруто биланс, Биланс на успех, Биланс на состојба

ЦЕНА
Попуст од 3.000 денари за студенти и невработени - 15.000 на три рати, за вработени 18.000 на три рати