X
 21.04.2015 Образование

Студентите низ целиот свет се борат против комерцијализација на универзитетите

Во изминативе неколку месеци, академците и студентите во земјите вклучувајќи ја Канада, Холандија и Велика Британија организираат протести поради намалување на финансирањето на насоките на факултетите, приватизацијата и несигурните работни услови.

 

окупирање


Фотографиите се од универзитетските протести и окупации насекаде низ светот.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование