X
 25.04.2015 Живот

Луѓе кои имаат премногу пари


Додека некои живеат на 100 евра во месецот (или помалку), некој се двоуми дали да се капе во базенот или да ја запали јахтата за да плива во морето. Додека некој чека да дојде автобус на дожд, некој си го паркира автомобилот во брод, а бродот во поголем бродот. Тоа е светот денес.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот