X
 27.04.2015 Образование

Средношколците повикани на средба веднаш по поставувањето на камповите пред МОН


Како што најавија на последниот марш, средношколците се сместија во Паркот на новинари спроти Министерството за образование и наука денес нешто по 10:00 часот. Таму беа членовите на Средношколскиот пленум, но и останати средношколци, а и професори.

Веќе во 11:30 часот средношколците биле повикани на средба во МОН, известува Радио МОФ. Останува да видиме што ќе произлезе од средбата.

Во меѓувреме, погледнете како изгледаше отворањето на средношколскиот фронт во Паркот на новинари.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование