X
 30.04.2015 Живот

Маркетингот во своето најдобро светло


Целта на маркетингот е да го убедите корисникот дека не може да живее без вашиот производ. За да се постигне ова потребна е креативност, а пред сè иновативна идеја. Нешто како овие идеи.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот