X
 18.05.2015 Здравје

Зошто се`уште не постои лек за ракот?

Постојат илјадници научници од целиот свет кои денес се обидуваат да го решат проблемот со ракот, додека луѓето работат напорно за да соберат пари и да се пронајде лекот. Што е тогаш работата?

Видеото покажува дека постојат неколку проблем и прашања кога станува збор за ракот и лекот за оваа болест.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје