X
 23.05.2015 Култура

Ретки фотографии позади сцената од филмот "One Flew Over the Cuckoo's Nest"

„One Flew Over the Cuckoo's Nest“ е американска драма од 1975 година во режија на Милош Форман, базирана на романот од 1962 година кој го носи истото име од Кен Кесеј. Во филмот глумат Џек Николсон, Луис Флечер и Вил Сампсон.

 

филм


Филмот освои 5 Оскари на 48-та церемонија на Оскарите, и се смета за еден од најдобрите филмови на американската кинематографија. Ви нудиме колекција на ретки и црно-бели фотографии позади сцената на овој филм.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура