X
 27.05.2015 Живот

Како изгледа мајчинството низ целиот свет?

Да се биде мајка е универзално искуство на жените ширум планетата, но условите на живот, културата и обичаите доста се разликуваат. Единственот заедничко за сите мајки е грижата за своето дете, но истовремено и придонес до сопственото општество и заедница.

 

мајка

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот