X
 28.05.2015 Култура

Листа на гангстерски филмови кои мора да ги погледнете


Дури и доколку сте љубител на овој жанр, веројатно не сте ги гледале сите филмови на оваа листа. Не грижете се, дел од нив се непознати не поради тоа што не се добри. Впрочем, многумина ќе се сложат дека ниту еден гангстерски филм не е лош филм.

Филмската уметност има навика да ги прикажува гангстерите како кул ликови. Но, ние не се сложуваме со тоа.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура