X
 28.05.2015 Култура

Реклама која ќе ве растажи


Аргентинската фондација за донација и трансплатација на органи штотуку објави промотивно видео за поттикнување на донацијата на органи во земјата. Меѓутоа, нивната порака стигна и подалеку, поточно ја помина целата планета.

Ова е приказната за еден човек и неговото куче.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура