X
 06.06.2015 Живот

Како да се запрат фабриките за месо?

Во изминатиот половина век фабриките за фарми станаа број еден причина за убивање и суровост кон животните. Дознајте како сето ова може да заврши и повеќе животните да не се одгледуваат само за месо.

 


Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот