X
 10.06.2015 Култура

Студентскиот живот во Париз во 1961


Во 1961 година, фотографот Лумис Дин од „LIFE“ живеел со група студенти во Париз. Тој го искористил краткиот престој за да го фотографира студентскиот живот во градот. Одличните црно-бели фотографии претставуваат можност да ѕирнете во секојдневието на студентите од изминатиот век, и тоа во Париз.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура