X
 15.06.2015 Култура

И библиотеките веќе не се тоа што беа

Кога помислуваме на библиотека сакаме да мислиме дека најубавите и најчестите библиотеки се полни со стари книги кои мирисаат прекрасно. Но, како и сè останато, библиотеките се менуваат и се модернизираат. Тие повторно изгледаат фасцинантно, но веќе не се тоа што беа некогаш.


Библиотека на универзитет „Јејл“ во Конектикат.Библиотека „Александрина“.„Библиотека Еспања“ во Колумбија.Библиотека „Хосе Васконцелос“ во Мексико.Библиотека „Лијан“ во Пекинг.Библиотека во Венесла, Норвешка.Каназава, Јапонија.Градска библиотека во Штутгарт, Германија.Библиотека на Универзитетот во Абердин, Шкотска.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура