X
 17.06.2015 Технологија

Епски технолошки борби со кои се соочувавме во 90-те

Сите оние кои пораснале од 1990 натаму сигурно знаат како е да се соочиш со технолошки проблеми. Технологијата не беше она што е денес; иако уживавме во она што го имавме, често пати борбата со проблемите беше вистински стрес против машините и нивната бавност.

 

borba


Денешните деца користат паметни телефони и таблети на иста возраст кога ние се боревме да зборуваме и да одиме. Без разлика дали се согласувате, овие деца никогаш нема да мораат да ги доживеат истите пречки кои ги имавме ние додека растевме. Ова се некои од најголемите технолошки борби со кои се боревме во 90-те.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија