X
 24.06.2015 Живот

Најубавите национални паркови во светот

За оние кои сакаат да посетуваат национални паркови, ви ги нудиме најубавите и најимпресивните кои дефинитивно треба да ги посетите. Подгответе се да бидете занесени од природната убавина која ја чува нашата Земја.

 

парк

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот