X
 03.07.2015 Технологија

Како да префрлите стари VHS касети на вашиот компјутер?

Дали некогаш сте помислиле да ја префрлите содржината на вашата VHS касета на вашиот компјутер? Постои навистина лесен начин за тоа.

Едно видео од 60 минути одзема околу 750 мегабајти на хард дискот на компјутерот, такашто добро би било да имате дополнителен хард диск доколку сакате да заштедите простор. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија