X
 13.07.2015 Култура

Зошто Аљаска треба да биде вашата следна дестинација за патување?

Со летото во полн замав, за сите оние кои сакаат да искусат спектакуларна дивина постои совршено место за нив. Сега е вистинско време да оставите се` и да ја посетите Аљаска, кадешто ќе можете да уживате во долгите денови со повеќе сончева светлина од било кои други места во светот - фотографиите кажуваат многу повеќе.

 

аљаска

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура