X
 15.07.2015 Наука

Нил деГрас Тајсон: "Плутон е само една обична џуџеста планета"

Според Нил ДеГрас Тајсон Плутон е само една обична џуџеста планета. Тој со неговите Твитер коментари предизвика огромно внимание на Твитер,  па голем дел од Твитерџиите застанаа во „одбрана“ на Плутон.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука