X
 19.07.2015 Култура

Што научивме изминатата недела: Кои се најчитаните книги на сите времиња?

Дали го погледнавте прашањето кое предизвика хаос меѓу студентите? Можеби пропуштивте некоја друга вест во текот на изминатата недела која го заслужува вашето внимание. Ова се актуелните вести на „Факултети“.
Најчитаните книги на сите времиња.

Тешкото прашање на тест кое предизвика хаос меѓу студентите.

Зошто не треба да ги правите овие работи во странство?

Познати личности кои докажуваат дека човек може целосно да се промени.

Студентите кои се подготвени да го спречат гладот во светот.

Фотографии кои ги прикажуваат контрастите помеѓу предрасудите и реалноста.

Да му помогнеме на тимот од Македонија кој треба да учествува на 9-та меѓународна олимпијада по астрономија и астрофизика.

Интервју со Хајан Селмани: Добар претприемач се грижи за тоа што го создава.

Земјите низ светот кои имаат најдолг платен одмор.

Скриените знаци на депресијата.

Совршени книги за секое ваше расположение.

Потресен есеј за Сребреница - мирисот на сонцето кое плаче.

Најевтините грчки острови кои моментално се на продажба.

Верувале или не, фотографиите се направени без Фотошоп.

Како да се подготвите за интервју за американска виза?

Граматички грешки во англискиот јазик на кои треба да обрнете внимание.

Што всушност гледате?


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура