X
 22.07.2015 Живот

Доказ дека Австралија е најстрашното место во светот


Австралија е огромно парче земја кадешто жителите се населени на брегот на урбаните градови. Поради тоа, дивиот свет е оставен слободно да живее и да се размножува надвор од градовите. Понекогаш, тие диви ѕверки доаѓаат премногу блиску до градот.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот