X
 22.07.2015 Образование

Стипендии за природно црвенокоси... Чудни стипендии кои се нудат низ светот


Денес има многу чудни стипендии за студирање кои се нудат низ светот. Најголем дел од нив се доделуваат во САД. Луѓето кои ги доделуваат стипендиите се сè само не здодевни и традиционални.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование