X
 04.08.2015 Живот

Како совршено да зборувате англиски јазик со британски акцент?

Доколку сакате да ги импресионирате пријателите и професорот по англиски јазик, тогаш добро би било да го погледнете видеото во кое овој тренер за глума ве учи како да зборувате на совршен британски пош акцент.

 


 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот