X
 05.08.2015 Култура

Како е да се престојува во хотел инспириран од Хари Потер?


Во центарот на Лондон се наоѓа хотелот „Georgian house“ кој изгледа сосема вообичаено однадвор. Но, внатре, хотелот потсетува на еден свет кој повеќето од нас добро го познаваат - магичниот свет на Хари Потер. Хотелот постои од 1851 година. Она што моментално хотелот го прави посебен се четирите соби за волшебници.

Очекувано, за да добиете резервации за соба се чека месеци. Во овие соби, сè е дизајнирано и инспирирано од приказните на Џ. К. Ролинг, дури и најмалите детали. Сега, транспортирајте се во Хогвартс преку фотографиите во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура