X
 06.08.2015 Култура

Илустрации кои совршено го прикажуваат денешното општество

Лондонскиот илустратор Стив Катс ни донесува серија на илустрации кои го прикажуваат нашето општество денес и тоа во која насока одиме.

 

општество

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура