X
 08.08.2015 Култура

Како треба да бидат наредени книгите од серијалот "Game of thrones"?

Доколку сте обожавател на серијата „Game of thrones“, статијата нема ништо да ви значи, меѓутоа доколку сте сопственик на книгите, тогаш дефинитивно треба да продолжите да читате.

View post on imgur.com

Доколку ги имате сите книги од серијалот „Игра на тронови“, тогаш ќе ви се допадне како сопругот на една корисничка на Reddit успеал да ги уреди - до книгите на Џорџ Мартин, ставил друга книга со доста интересен наслов: „All my friends are dead“.

 

 

Идејата била толку брилијантна што дури и самиот Џорџ Мартин ја искористил и ги уредил неговите книги на истиот начин.

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура