X
 23.08.2015 Наука

Хемикалиите кои ги има во речиси се` што јадеме


Веќе добро знаете дека во храната која ја јадете има адитиви со кои се добиваат вкусот, бојата и мирисот на храната. Некои од овие адитиви се синтетички, а некои природни. Некои хемиски состојки, за кои никогаш не би помислиле дека постојат во вашата храна, се наоѓаат во речиси сè што јадеме.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука