X
 25.08.2015 Економија

Зошто кинеската економија претставува закана за целиот свет?


Берзите во САД забележаа голем пад деновиве, а многумина за ова ја обвинуваат Кина. Инвеститорите ширум светот се загрижени за економијата во Кина и за падот на кинеската берза. Зошто светот треба да биде загрижен за проблемите со економијата во Кина? „Daily signal“ го објаснува ова во видео.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија