X
 01.09.2015 Технологија

Брилијантни иновации кои можат да го променат животот на сиромашните

Чиста вода, засолниште и чевли се само некои од работите што повеќето од нас ги земаат здраво за готово, но во многу места во светот, луѓето се очајни за нив.

 

izum


Другите работи како рерна, светлина и заштита од комарците се луксуз за многу сиромашни луѓе. Но, благодарение на некои брилијантни пронаоѓачи, овие предмети ќе можат да се произведуваат на прифатлив начин за да можат да ги користат и сиромашните.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија