X
 06.09.2015 Образование

Резултати од вториот уписен рок на Универзитетот "Св.Климент Охридски" - Битола

укло

 

Околу 600 кандидати се пријавија на вториот уписен рок на високообразовните институции на УКЛО. Како што информираат од ректоратот, интересот на сите единици е во рамките на очекуваното.


Вториот уписен рок на битолскиот универзитет се спроведуваше изминатите два дена, на 2 и 3 септември, 2015 година.

Оние кои не успеале да се запишат, УКЛО спроведува и трет уписен рок на 14 септември 2015 година, а право за запишување ќе имаат и кандидатите со училишна матура и завршен испит. 
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование